نمایش دادن همه 16 نتیجه

نمایش 20 30 45

واژه سیم و کابل برای تمامی مردم آشنا است و معمولاً بسیاری از افراد این تصور را دارند که آن ها مشابه هم می باشند. ابتدا شما را با سیم و کابل به شکل دیگری آشنا کنیم و سپس تفاوتهای ما بین آن دو را خدمت شما بیان کنیم. اطلاعات جالبی مطرح خواهد شد که می تواند برای شما مفید باشد.

معرفی سیم و کابل

معمولاً عبارت سیم و کابل در بیشتر اوقات کنار هم به کار می‌رود و این تصور ایجاد می شود که هر دوی آنها یک چیز را توصیف می کنند. اما واقعیت این است که سیم هادی رسانای الکتریکی و کابل گروهی از سیم های درهم تنیده می‌باشد. مهمترین کاری که کابل انجام می‌دهد انتقال جریان الکتریکی است. البته دلیل این که این وسایل بیشتر اوقات در کنار هم قرار می گیرند ارتباط آنها می باشد. شما اگر بخواهید در فضای باز یا بسته جریان های الکتریکی را انتقال دهید حتماً باید سیم و کابل را به صورت مناسب نصب کنید. اطمینان پیدا کردن از امنیت برق‌رسانی و عبور از بازرسی برق اهمیت بسیار زیادی دارد. در مورد این محصولات خوب است بدانید که آنها برای اتصال قطعات مختلف در سیستم های الکترونیکی هم کاربرد دارند. شما در خرید این محصولات باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.

مثلاً در مورد سیم که اشاره کردیم هادی الکتریکی است چون مقاومت خاصی دارد اگر انتخاب نادرستی در مورد آن داشته باشید ممکن است عملکرد سیستم شما مختل شود. کاهش عملکرد سیستم در برخی موارد خطرات آتش سوزی را ممکن است به همراه داشته باشد. همانطور که خرید سیم باید با دقت زیادی انجام شود، تهیه کردن کابل هم حائز اهمیت می‌باشد.

البته قطعاً شما هم می‌دانید که سیم و کابل تفاوت هایی هم با هم دارند که در مورد این تفاوت‌ها در ادامه مطلب نکات بیشتری را خدمت شما توضیح خواهیم داد. مطمئن باشید مطالب جالبی را در ادامه خدمت شما بیان خواهیم کرد که مطالعه آنها اطلاعات مفیدی را به دانش الکترونیکی شما اضافه می کند و در آینده می‌تواند برای شما سودمند باشد.

بررسی تفاوت سیم و کابل

شاید در ابتدا تفاوت سیم و کابل ساده به نظر برسد اما همانطور که در ابتدا هم گفتیم این موضوع برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد و ذهن آنها را مشغول کرده است. در ادامه مهمترین تفاوت های این وسایل را خدمت شما بیان می کنیم:

ضخامت

اولین تفاوت مهم سیم و کابل در ضخامت آنها است. طبیعتاً ضخامت کابل از این جهت بیشتر است که عایق و روکش بیشتری دارد.

وزن بالا

در یک متراژ مشخص از سیم و کابل، کابل وزن بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد و دلیل آن هم وجود عایق سنگین تر در آن می باشد.

تعداد رشته

سیم ها دارای یک رشته با سطح مقطع های متنوع هستند اما کابل می تواند یک یا چند رشته داشته باشد

مقاومت

تفاوت دیگر سیم و کابل مقاومت آنها است. معمولاً کابل از مقاومت و دوام بیشتری در مقایسه با سیم برخوردار است. برخوردار بودن از ژاکت، زره و شیلد باعث شده است این مقاومت و دوام در کابل ایجاد شود

سطح مقطع

در مقایسه با سیم، کابل ها سطح مقطع های متنوع تری را پشتیبانی می کنند. معمولاً کابل ها می توانند تا ۲۴۰ میلی متر مربع و حتی بالاتر از آن سطح مقطع داشته باشند. این در حالی است که حداکثر سطح مقطع سیم به ۱۵۰ میلیمتر مربع می رسد.

خرید سیم و کابل با مناسب ترین قیمت

شما می توانید برای خرید سیم و کابل برق با بهترین کیفیت و قیمت، به صورت آنلاین یا حضوری به فروشگاه لوازم روشنایی حامی نور مراجعه نمایید و همچنین برای مشاوره خرید و نصب با کارشناس حامی نور تماس بگیرید.