نمایش 1–16 از 42 نتیجه

نمایش 20 30 45

بسیاری از مردم این سوال را دارند که فضاهای بزرگ و روباز مانند پارک ها، باغ و حیاط ها چگونه روشنایی پیدا می کنند. چنین فضاهایی برای تامین روشنایی و خودشان از چراغ حیاطی و باغی استفاده می‌کنند. اگر علاقه به آشنایی با این چراغها دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

آشنایی با چراغ حیاطی و باغی 

بدون نور و روشنایی زندگی کردن امکان پذیر نمی باشد. حتی اگر شما در بهترین مکان دنیا سکونت داشته باشید اما نور نداشته باشید زندگی برای شما بدون جذابیت می‌شود و دیگر هیچ لذتی ندارد. برای روشنایی انواع مختلفی از چراغ ها وجود دارد.

چراغ های باغی و حیاطی به چراغ‌های گفته می‌شود که برای فضاهای بزرگ و روباز مثل پارک، حیاط و باغ طراحی شده اند. با توجه به اینکه قرار است این چراغ ها در فضاهای باز مورد استفاده قرار بگیرند باید نور بیشتری نسبت به دیگر چراغ ها تولید کنند. البته چراغ حیاطی و پارکی علاوه بر اینکه با نور بسیار زیاد تمام فضای اطراف را روشن می کند با توجه به زیبایی که دارد می‌تواند بر جذابیت محیط هم اثر بگذارد.

این گونه چراغ ها معمولاً از ورق های آلومینیومی یا استیل مقاوم ساخته شده اند. ضمناً با توجه به اینکه این چراغ ها در فضای باز استفاده می‌شوند نیاز به حباب دارند که حباب آنها نیز معمولاً از موادی مانند پلی کربنات و پلی اکرولیک تولید شده‌اند.

این حباب ها باعث می شوند تا نور در سراسر محیط بدون تاثیر گرفتن از عواملی مانند مه و گرد و غبار پخش شود. در طول سالیان گذشته بسیاری از چراغ های باغی در قالب خورشیدی ساخته شده اند. این گونه چراغ ها انرژی خودشان را از نور خورشید به دست می آورند و باعث می‌شوند صرفه جویی بسیار خوبی در مصرف انرژی اتفاق بیفتد. اگر نگران محیط زیست اطراف خودتان هم می باشید توجه کنید که این گونه لامپ ها آسیب کمتری برای محیط اطراف شما دارند.

 انواع چراغ حیاطی و باغی

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم چراغ حیاط و پارکی انواع مختلفی دارند که در ادامه مهمترین آنها را خدمت شما معرفی می کنیم:

  • چراغ باغی: این نوع چراغ برای روشنایی محیط های بزرگ مثل باغ و پارک استفاده می‌شود و برای حیاط منازل و فضاهای کوچک چندان مناسب نیست. چراغ ایستاده باغی بسیار کاربردی می باشد. این چراغ دارای پایه های بلند است. این پایه ها باعث می‌شود نور در سراسر محیط پخش گردد. چراغ برای باغ بسیار در دیزاین و طراحی باغ موثر می باشد. توجه داشته باشید که چراغ باغی در انواع تک شاخه و چند شاخه در بازار به فروش می‌رسد.
  • چراغ باغچه‌ای: نوع دیگری از چراغ های حیاطی و پارکی این چراغ ها هستند که برخلاف چراغ های باغی در فضاهای کوچک می توان از آنها استفاده کرد. مثلاً شما می توانید در حیاط یا باغچه کوچک منزل خودتان از این لامپ ها استفاده کنید. معمولاً این چراغ ها تک شاخه هستند و پایه های کوتاهی هم دارند چرا که قرار است فضای کوچکتری را روشن کنند.

بهترین چراغ حیاطی و باغی کدام است؟

برای انتخاب بهترین چراغ حیاطی و پارکی شما باید مشخصات آنها را مورد بررسی قرار دهید. مثلاً باید بررسی کنید که این چراغ ها از چه جنسی ساخته شده اند و آیا ضد زنگ و مقاوم هستند.

همچنین باید بررسی کنید که چراغ مد نظر شما دارای لامپ های با رنگ متنوع و بدنه قابل انعطاف میباشد یا خیر. یکی از نکات دیگری که در خرید این محصولات باید مد نظر قرار دهید قیمت آنها می باشد. قیمت و کیفیت این چراغ های ایستاده باغی باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.

خرید چراغ برای باغ و حیاط با بهترین قیمت و برند

شما می توانید در صورت نیاز به خرید چراغ حیاطی و باغی و یا جهت اطلاع از قیمت در مدل های مختلف به فروشگاه آنلاین حامی نور مراجعه نمایید و طیف گسترده ای از مدل ها را در برندهای مختلف، بازدید کرده و نسبت به خرید مدل دلخواه اقدام نمایید.