نمایش دادن همه 10 نتیجه

نمایش 20 30 45

سیستم روشنایی اهمیت بسیار زیادی در فضاهای مختلف دارد. آشنایی با پروژکتور های مختلف می‌تواند در زمینه خرید یک سیستم روشنایی مناسب شما را کمک کند. به همین منظور قصد داریم در این بخش شما را با پروژکتور SMD و COB آشنا کنیم و تفاوت آنها را خدمت شما بیان نماییم. پس حتماً همراه ما باشید.

پروژکتور SMD یا پروژکتور COB

اگر قصد دارید از پروژکتورها برای نورپردازی استفاده کنید آشنایی با پروژکتور SMD و COB می تواند برای شما جالب باشد. اگر اجازه دهید ابتدا در مورد پروژکتور COB صحبت کنیم. COB درحقیقت مخفف chips on board است. مهمترین ویژگی این پروژکتور این است که نور را در یک محدوده کوچک ایجاد می کند.

از دیگر ویژگی های مهم این پروژکتور بالا رفتن شاخص نمود رنگ است که باعث می‌شود ما اشیاء را در رنگ اصلی آنها ببینیم. انتشار نور در این پروژکتورها با توجه به اینکه دارای لنزهای اپتیکی هستند انعطاف بالایی دارد و این اتفاق باعث می‌شود تا آنها کاربردهای زیادی داشته باشند.

اما بعد از آشنایی با COB اکنون نوبت آن است که در مورد پروژکتور SMD نکاتی را خدمت شما بیان کنیم. SMD مخفف surface mounted device است که به معنای دستگاه نصب شده روی سطح می باشد. این پروژکتور هم از قطعات بسیار کوچکی تشکیل شده است و در اکثر دستگاه های الکترونیکی از آن استفاده می شود.

استفاده از این پروژکتورها برای افرادی مناسب است که نیاز به پرتاب نور زیاد ندارند. از مهمترین ویژگی های این پروژکتورها این است که نور تولید شده توسط آنها از کیفیت بالایی برخوردار است و به شدت به نور طبیعی خورشید شباهت دارد .

اگر قصد خرید این پروژکتورها را دارید بدانید که آنها پرتوهای فرابنفش و فروسرخ ایجاد نمی‌کنند و از این جهت برای سلامتی شما هم مفید هستند. در نظر داشته باشید که این مدل روشنایی ها از عمر طولانی هم برخوردار می باشند و معمولاً تا ۵۰۰۰۰ ساعت دوام دارند.

از دیگر ویژگی مهم پروژکتور SMD و پروژکتور COB، این است که سرعت بالایی دارند و می توان آنها را به سیستم نوری خورشیدی وصل کرد. برای اینکه مقایسه بهتری بین این دو سیستم روشنایی داشته باشیم در ادامه تفاوت آنها را بیان می کنیم پس حتماً همراه ما باشید.

تفاوت پروژکتور SMD با پروژکتور COB

اگر بخواهیم از نظر ظاهری پروژکتور SMD با پروژکتور COB را مقایسه کنیم آنها طراحی یکسانی دارند اما برخی ویژگی ها در آن ها تفاوت دارد. پروژکتورهای SMD تعداد زیادی چیپ کنار یکدیگر دارند. این چیپ ها چهارگوش هستند و از جنس سرامیک ساخته شده اند.

نکته جالب در مورد این چیپ ها این است که قرار دادن این شیوه ها بر روی بورد نیازی به سوراخ کردن بورد ندارد. در واقع این چیپ های چهارگوش یکی از تفاوت های مهم پروژکتور SMD و COB هستند که با افزایش منابع نور در پروژکتور SMD باعث پراکنده شدن روشنایی در آن می شوند.

این پراکندگی نور باعث می شود اشعه های تولید شده توسط پروژکتور smd تیز نباشند و نسبتاً یکسان باشند. اما در پروژکتور COB با توجه به این که نور از یک بخش نقطه‌ای خارج می شود، نور خارج شده بسیار تیز است. معمولاً در این پروژکتورها به دلیل افزایش میزان نور از رفلکتور بافت دار استفاده می شود.

اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم باید بگوییم که مهم ترین تفاوت این دو پروژکتور در تیز بودن نور آنها است. اگر اگر قصد خرید این پروژکتورها را دارید اما نمی دانید کدامیک از آنها برای شما مناسب است پیشنهاد می کنیم از کارشناسان مجموعه ما برای خرید مشورت بگیرید. ضمنا شما می توانید این محصولات را در بهترین قیمت و کیفیت در مجموعه ما خریداری کنید.

خرید پروژکتور SMD و COB 

شما می توانید برای خرید و همچنین اطلاع از قیمت روز پروژکتور SMD و پروژکتور COB به فروشگاه اینترنتی حامی نور مراجعه نمایید و محصول مورد نظرتان را با بهترین قیمت بازار و با گارانتی بازگشت وجه و اصالت کالا خریداری کنید.

 

آیا نسبت به هزینه که برای خرید پروژکتور SMD و COB می کنیم از کیفیت مطلوبی برخوردار هست ؟

✅ بیشتر پروژکتور SMD و COB که موجود در بازار هستن با داشتن قیمت بالا کیفیت خوبی ندارند خریداران این پروژکتور باید بسیار دقت کنند

آیا پروژکتور SMD و COB در مقابل جو های مختلف آب و هوایی مقاوم اند و خرابی یا اتصالی ندارند ؟

✅ اگر پروژکتور SMD و COB که می خرید از کیفیت خوبی برخوردار باشد در شرایط جوی مختلف مقاوم هستند