نمایش دادن همه 10 نتیجه

نمایش 20 30 45

اگر علاقه به حرفه عکاسی دارید باید با یکی از مهمترین و حیاتی ترین ابزار نورپردازی عکاسی یعنی رینگ لایت آشنا شوید. رینگ لایت چراغ های حلقه‌ای شکل هستند که می توانند نور مناسب و نزدیک به نور خورشید را برای عکاسی ایجاد کنند. در ادامه این نور ها را بیشتر نوضیح خواهیم داد.

رینگ لایت، نورپردازی ویژه عکاسی

نورپردازی همیشه فقط برای روشنایی منزل، محل کار یا مراسمات نیست. درکارهایی مانند عکاسی هم نیاز به نورپردازی ویژه ای وجود دارد. یکی از ابزاری که در نورپردازی عکاسی اهمیت خیلی زیادی دارد رینگ لایت است که البته قیمت تقریبا بالایی دارد. برای اولین بار در سال ۱۹۵۲ از رینگ لایت برای صنعت دندانپزشکی استفاده شد و پس از آن کاربرد های بیشتری در عکاسی از خود نشان داد.

این محصول از یک حلقه تشکیل شده است. روی این حلقه تعدادی لامپ کوچک ال ای دی قرار گرفته است. رینگ لایت به شما برای تامین نور کافی سوژه در عکاسی کمک می‌کند و باعث می‌شود که کیفیت عکاسی شما بالاتر برود.

این ابزار نورپردازی برای نشان دادن جزئیات بیشتر در عکاسی هم تاثیر دارد. دلیل طراحی حلقوی این محصولات هم این است که لنز دوربین های عکاسی به صورت گرد تولید می شود و حلقوی بودن این رینگ ها باعث می شود تا همه جای سوژه عکاسی به خوبی پوشش داده شود. البته این مورد را مد نظر قرار دهید که رینگ‌ لایت برای سوژه های نزدیک مناسب است و برای فواصل دور شما باید از ابزار دیگری استفاده کنید.

رینگ لایت ها قیمت مناسبی دارند و در عین حال عمر طولانی و بالایی، هم برای شما خواهند داشت. ضمناً این محصولات انرژی و برق کمی مصرف می کنند و موجب صرفه جویی در هزینه های شما خواهند شد.

در انتخاب رینگ لایت چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

  • وسیله عکاسی: اولین چیزی که در خرید رینگ لایت اهمیت دارد بررسی لوازمی است که قرار است شما با استفاده از آن عکاسی خود را انجام دهید. طبیعتاً ابعاد و اندازه رینگ لایت ای که در یک دوربین دیجیتال قرار می‌گیرد با نمونه‌ای که در تبلت یا گوشی هوشمند مورد استفاده واقع می شود متفاوت است.
  • کیفیت نور: در خرید رینگ لایت کیفیت نور هم اهمیت زیاد دارد. هرچه میزان CRI بالاتر باشد کیفیت نور ما بیشتر است. در مورد کیفیت نور به این نکته هم توجه داشته باشید که بهترین نور در جهان همان نور خورشید است و هرچه سیستم نورپردازی شما به نور خورشید نزدیک تر باشد کیفیت نور آن بالاتر است.
  • اندازه و شدت نور: همواره توجه داشته باشید که در خرید شما باید شدت و قدرت نور آنها را به خوبی بررسی کنید. هر چه میزان لومن و شاخص تفکیک رنگ بیشتر باشد کیفیت خروج نور و نمایش رنگ بهتر می شود. توجه داشته باشید که اندازه و شدت نور در کارهایی مثل آرایشگری اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به دنبال محصولاتی باشید که امکان تنظیم قدرت نور خروجی آنها وجود داشته باشد.
  • دمای رنگ:برای عکاسی و فیلمبرداری بهتر است از دمای رنگ گرم کمک گرفته شود. توجه داشته باشید که در صورت نبود رنگ گرم در رینگ لایت خریداری شده توسط شما می توانید با استفاده از گل های رنگی مخصوص دمای آن را تغییر دهید.
  • قیمت و ضمانت نامه: در نظر داشته باشید که همیشه قیمت بالا تضمین‌کننده کیفیت نیست و بیشتر به دنبال محصولات ارزان قیمت و با کیفیت باشید. ضمنا توجه داشته باشید که حتماً رینگ خریداری شده توسط شما ضمانت نامه یا همان گارانتی داشته باشد.

تهیه انواع مدل رینگ لایت

یک رینگ لایت با کیفیت و خوب را باید از یک فروشگاه معتبر بخریم. فروشگاه لوازم روشنایی و نورپردازی حامی نور، با عرضه ی انواع رینگ لایت ( از نظر ابعاد، نوع نور، جنس و برند ) و همچنین قیمت مناسب، مورد استقبال بسیاری از مشتریان  قرار گرفته است. فروشگاه آنلاین حامی نور انواع این منبع نوری را با ضمانت و گارانتی اصل و در کمترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می دهد.

رینگ لایت چند مدل دارد ؟

رینگ لایت های مخصوص عکاسی ماکرو و عکاس ، رینگ لایت مخصوص آرایشگاه و سالن ها ، رینگ لایت های مخصوص تولید محتوا

رینگ لایت برای چه افرادی بیشتر کاربرد دارد ؟

برای افرادی که علاقه خاصی به عکاسی دارند و همچنین در این حوزه فعالیت می کنند و افرادی که کیفیت تصویر و نمایش برایشان از اهمیت بالایی داشته باشد