نمایش دادن همه 5 نتیجه

نمایش 20 30 45

یکی از جدیدترین و به روزترین چراغ هایی که در روشنایی منازل مورد استفاده قرار می گیرد چراغ ریلی است. این چراغ در انواع گوناگونی تولید شده و به شیوه‌های مختلفی نصب می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را با این چراغ و شیوه نصب آن آشنا کنیم و نکات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم.

چراغ ریلی : یکی از نورپردازی های مدرن

امروزه برخلاف گذشته، روشنایی و نورپردازی تأثیر بسیار زیادی در فضای داخلی منازل دارد. یکی از جدیدترین و مدرن ترین نورپردازی هایی که می تواند فضای منزل شما را نسبت به گذشته جذاب تر کند، چراغ ریلی است. این مدل از چراغ ها به گونه ای ساخته شده است که برای هر کدام از لامپ های آن نیاز به سیم کشی جداگانه نیست. در این سیستم نورپردازی تمام چراغ ها در یک مسیر قرار دارند و انرژی را از سیم کشی درون ریل دریافت می کنند. یکی از ویژگی های جالب توجه این چراغ ها این است که در آنها می توان نور را در زاویه های متفاوت تنظیم نمود.  تنوع تنظیم زوایا در این چراغ برای مکانهایی مانند فروشگاه و نمایشگاه فوق العاده اهمیت دارد.

در چنین فضاهایی جهت نور پردازی بر اساس دکوراسیون و چینش اجناس تنظیم می‌شود و ممکن است نیاز به قرار دادن چراغ ها در زاویه های متفاوت وجود داشته باشد. طرز ساخت چراغ ریلی به گونه ای است که هم می توان آن ها را روی زمین قرار داد و هم امکان نصب آنها بر روی دیوار یا سقف وجود دارد. این موضوع را حتما در نظر داشته باشید که هر مدل چراغ ریلی تحمل تعداد و اندازه لامپ مشخصی را دارد و نمی‌تواند بیش از ظرفیت خودش لامپ را حمل کند. ضمنا برای استفاده از این چراغ ها حتماً باید سیمکشی ساختمان شما هماهنگ باشد. در غیر این صورت ممکن است تامین انرژی چراغ ها به شکل مناسبی اتفاق می‌افتد و تاثیر منفی روی نور آنها داشته باشد.

شیوه نصب چراغ ریلی

برای نصب چراغ ریلی ابتدا شما باید در میان انواع مختلف آن هر کدام را که مناسب شما است انتخاب کنید. دقت داشته باشید که لامپ چراغ های ریلی از تکنولوژی های SMD ،LED و COB  می باشد. البته اگر نمونه های قدیمی آن را مشاهده کنید، لامپ های رشته ای یا متال هالید هم در آنها وجود دارد. پس از آنکه چراغ مورد نظر را خریداری کردید وقت آن می رسد که به سراغ ریل مورد نظر خودتان بروید. ریلی که قرار است خریداری کنید باید از جنس فلز آبکاری شده و گالوانیزه باشد و معمولاً در رنگهای سفید و مشکی عرضه می شود. حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که ریلی انتخابی شما باید تحمل وزن چراغ ها را داشته باشد و طول آن متناسب با تعداد چراغ ها باشد.

بعد از انجام این کارها شما باید لوازم جانبی لازم برای نصب چراغ ریلی مانند اتصالات و پایه ها را خریداری کنید. در مرحله اول نصب شما باید ریل چراغ را به محل مورد نظر که معمولاً سقف است پیچ کنید. در مرحله بعدی شما باید به کمک پایه ها چرا ها را به صورت مستقیم به لامپ وصل نمایید. در نهایت شما با استفاده از ریموت کنترل میزان روشنایی و نحوه تابش نور ها را تنظیم می نمایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که سیم کشی چراغ ریلی از داخل ریل آن عبور داده می شود.

خرید چراغ ریلی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب

چراغ ریلی را می توان از منابع تامین کننده نور در انواع فروشگاه ها و مراکز تجاری_بازرگانی دانست. به علت تابش موضعی نور و نحوه نصب، این چراغ می تواند جزو گزینه های مناسب در روشن نمودن ویترین ها و اشیاء ایستاده باشد. شما می توانید برای مشاوره با کارشناس محصول و همچنین خرید چراغ ریلی با بهترین برند و قیمت به فروشگاه اینترنتی حامی نور مراجعه کنید.