نمایش دادن همه 13 نتیجه

نمایش 20 30 45

بسیاری از ما اسم لامپ کم مصرف را شنیده ایم و یا حتی از آن استفاده کرده ایم اما در مورد خرید لامپ کم مصرف اطلاعات کافی نداریم و نمی دانیم اصلا این لامپ چیست و چه ویژگی هایی دارد. با ما باشید تا در مورد این لامپ نکات مختلفی را بیان کنیم و با ویژگی های مختلف آن آشنا شویم.

خرید لامپ کم مصرف

این محصول نوعی لامپ فلورسنت است که تکنولوژی آن بر اساس تخلیه الکتریکی گاز طراحی شده است. این رام کیفیت خوبی دارد و معمولاً بازده آن بسیار بالا می باشد. در مورد این لامپ خوب است بدانید بخار جیوه موجود در گاز آرگون را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث تولید پلاسما می شود که این پلاسما پرتو فرابنفش منتشر می کند. پرتو فرابنفش تولید شده توسط این نوع از لامپ ها در نهایت توسط ماده فلورسنت به نور مرئی تبدیل می گردد.

با توجه به اندازه های کوچکی که این محصول دارد معمولاً به آن لامپ فلورسنت فشرده هم گفته می‌شود. لامپ های کم مصرف همچنین جایگزین بسیار خوبی برای لامپ های رشته ای معمولی هستند. البته به دلیل کیفیت بهتر و معایب کمتر لامپ ال ای دی، لامپ SMD و لامپ COB آن ها طرفداران بیشتری در مقایسه با خرید لامپ های کم مصرف دارند.

مزایای لامپ کم مصرف

مهمترین مزایای که این محصول دارد و آشنایی با آنها می تواند برای شما هم جالب باشد موارد ذکر شده می باشد

  • کاهش آلودگی های مربوط به تولید برق در نیروگاه ها
  • کاهش گرمای محیط
  • کاهش مصرف برق

معایب لامپ های کم مصرف

معایبی که می توان به آن ها اشاره کرد و بهتر است به آنها هم توجه شود مواردی چون :

  • تاخیر در روشن شدن
  • داشتن جیوه
  • قیمت بالا

با توجه به وجود جیوه در این لامپ ها حتماً توجه داشته باشید که از شکستن آنها جلوگیری به عمل آوریم. پخش شدن جیوه در محیط اطراف شما می تواند برای سلامتی شما خطرات زیادی داشته باشد.

بررسی ویژگی های مهم قبل از خرید لامپ کم مصرف

بررسی این ویژگی ها در لامپ ها، به شما در خرید لامپ کم مصرف کمک می کند تا بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید لطفا با ما همراه باشید

عدم ایجاد حرارت های مزاحم 

یکی از مهمترین ویژگی‌ها که قبل از خرید لامپ کم مصرف باید به آن توجه شود این است که در مقایسه با لامپ رشته‌ای گرمای کمتری تولید می‌کند و باعث می‌شود هزینه‌های مربوط به تهویه هوا کاهش پیدا کند.

نور یکنواخت 

با توجه به اینکه مدارهای الکترونیکی در فرکانس بالا در این لامپ ها کار می کنند، نور تولیدی آنها کیفیت بالاتری از لامپ های معمولی دارد و معمولاً به صورت یکنواخت و بدون لرزش منتشر می‌شود.

راه اندازی بدون چشمک زدن 

شاید در لامپهای معمولی بارها دیده باشید که برای روشن شدن چند ثانیه چشمک می‌زنند بعد شروع به کار می‌کنند. اما در لامپ کم مصرف چنین چیزی را مشاهده نمی کنید و می‌بینید که آنها بدون چشمک زدن و تاخیر روشن می شوند.

تنوع در انتخاب رنگ 

در خرید لامپ کم مصرف تنوع رنگ بسیار زیادی وجود دارد و مصرف‌کنندگان این توانایی را دارند که بر اساس دکوراسیون منزل خودشان آن را خریداری کنند. مهمترین رنگ هایی که در این نوع از لامپ ها ملاحظه خواهید کرد آفتابی، مهتابی و رنگی هستند.

طول عمر بالا

عمر لامپ های کم مصرف در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای ۸ برابر بیشتر است. طبیعتاً این موضوع باعث می‌شود تعویض آن کمتر اتفاق بیفتد و در کنار آن هزینه های مربوط به خریدلامپ کم مصرف ، نگهداری و تعمیرات لامپ کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

بهره نوری بالا

بهره نوری بالا باعث می‌شود مصرف انرژی لامپ کاهش پیدا کند و در نتیجه هزینه های مربوط به آن کمتر شود. معمولاً بهره نوری یک لامپ کم مصرف چیزی در حدود 60 لومن بر وات است.

خرید لامپ کم مصرف از حامی نور

شرکت های مختلفی اقدام به تولید لامپ های متفاوت نموده اند که در این میان انتخاب برای شما سخت تر می شود بنابراین شما می توانید جهت خرید لامپ کم مصرف با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به فروشگاه حامی نور مراجعه کرده و محصول خود را سفارش دهید.

این لامپ ها به دلیل تکنولوژی که در ساخت آن به کار رفته و دارای فلورسنت هستند در مقایسه با لامپ های دیگر دارای نور بسیار زیاد با مصرف برق کمتر و عمر طولانی تر می باشد.

بله ، در صورتی که خرابی آن مربوط به تیوب لامپ ها نباشد و تنها بالاست لامپ آسیب دیده باشد قابل تعمیر است.