نمایش دادن همه 13 نتیجه

نمایش 20 30 45

لامپ ۴وات فیلامنت لوستری

لامپ ۶وات فیلامنت لوستری

لامپ 7 وات لوستری اشکی

لامپ ۷وات لوستری کندل

لامپ ال ای دی استوانه 100 وات

لامپ ال ای دی استوانه 120 وات

لامپ ال ای دی استوانه 150 وات

لامپ ال ای دی استوانه 200 وات

لامپ ال ای دی استوانه 40 وات

لامپ ال ای دی استوانه 50 وات

لامپ ال ای دی استوانه 60 وات

لامپ ال ای دی استوانه 70 وات

لامپ فیلامنت 8 وات

بسیاری از ما اسم لامپ کم مصرف را شنیده ایم و یا حتی از آن استفاده کرده ایم اما در مورد آن اطلاعات کافی نداریم و نمی دانیم اصلا این لامپ چیست و چه ویژگی هایی دارد. با ما باشید تا در مورد این لامپ نکات مختلفی را بیان کنیم و با ویژگی های مختلف آن آشنا شویم.

لامپ کم مصرف ، صرفه اقتصادی

لامپ کم مصرف نوعی لامپ فلورسنت است که تکنولوژی آن بر اساس تخلیه الکتریکی گاز طراحی شده است. این رام کیفیت خوبی دارد و معمولاً بازده آن بسیار بالا می باشد. در مورد این لامپ خوب است بدانید بخار جیوه موجود در گاز آرگون را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث تولید پلاسما می شود که این پلاسما پرتو فرابنفش منتشر می کند. پرتو فرابنفش تولید شده توسط لامپ کم مصرف در نهایت توسط ماده فلورسنت به نور مرئی تبدیل می گردد.

با توجه به اندازه های کوچکی که لامپ کم مصرف دارد معمولاً به آن لامپ فلورسنت فشرده هم گفته می‌شود. لامپ های کم مصرف همچنین جایگزین بسیار خوبی برای لامپ های رشته ای معمولی هستند. البته به دلیل کیفیت بهتر و معایب کمتر لامپ ال ای دی، لامپ SMD و لامپ COB آن ها طرفداران بیشتری در مقایسه با لامپ کم مصرف دارند.

مهمترین مزایای که لامپ کم مصرف دارد و آشنایی با آنها می تواند برای شما هم جالب باشد کاهش آلودگی های مربوط به تولید برق در نیروگاه ها، کاهش گرمای محیط و کاهش مصرف برق است. البته معایبی مثل داشتن جیوه، قیمت بالا و تاخیر در روشن شدن نیز در این لامپ ها هستند که باید به آنها هم توجه شود. با توجه به وجود جیوه در این لامپ ها حتماً توجه داشته باشید که از شکستن آنها جلوگیری به عمل آوریم. پخش شدن جیوه در محیط اطراف شما می تواند برای سلامتی شما خطرات زیادی داشته باشد.

ویژگی های لامپ کم مصرف

  • عدم ایجاد حرارت های مزاحم: یکی از مهمترین ویژگی‌های لامپ کم مصرف این است که در مقایسه با لامپ رشته‌ای گرمای کمتری تولید می‌کند و باعث می‌شود هزینه‌های مربوط به تهویه هوا کاهش پیدا کند.
  • نور یکنواخت: با توجه به اینکه مدارهای الکترونیکی در فرکانس بالا در این لامپ ها کار می کنند، نور تولیدی آنها کیفیت بالاتری از لامپ های معمولی دارد و معمولاً به صورت یکنواخت و بدون لرزش منتشر می‌شود.
  • راه اندازی بدون چشمک زدن: شاید در لامپهای معمولی بارها دیده باشید که برای روشن شدن چند ثانیه چشمک می‌زنند بعد شروع به کار می‌کنند. اما در لامپ کم مصرف چنین چیزی را مشاهده نمی کنید و می‌بینید که آنها بدون چشمک زدن و تاخیر روشن می شوند.
  • انتخاب رنگ: لامپ کم مصرف تنوع رنگ بسیار زیادی دارد و مصرف‌کنندگان این توانایی را دارند که بر اساس دکوراسیون منزل خودشان لامپ کم مصرف خریداری کنند. مهمترین رنگ هایی که در لامپهای کم مصرف ملاحظه خواهید کرد آفتابی، مهتابی و رنگی هستند.
  • طول عمر: عمر لامپ های کم مصرف در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای ۸ برابر بیشتر است. طبیعتاً این موضوع باعث می‌شود تعویض آن کمتر اتفاق بیفتد و در کنار آن هزینه های مربوط به خرید، نگهداری و تعمیرات لامپ کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.
  • حذف استربوسکوپی: اثر استربوسکوپی برای ایمنی محیط اطراف لامپ بسیار خطرناک است و حذف آن باعث می شود محیطی مطمئن و امن برای کاربر ایجاد گردد.
  • بهره نوری: بهره نوری بالا باعث می‌شود مصرف انرژی لامپ کاهش پیدا کند و در نتیجه هزینه های مربوط به آن کمتر شود. معمولاً بهره نوری یک لامپ کم مصرف چیزی در حدود 60 لومن بر وات است.

خرید لامپ کم مصرف از حامی نور

شرکت های مختلفی اقدام به تولید لامپهای متفاوت نموده اند اما خرید از هر شرکت یا سایتی درست نیست، بنابراین شما می توانید جهت خرید لامپ کم مصرف با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به فروشگاه نورپردازی حامی نور مراجعه کرده و محصول خود را سفارش دهید.

تفاوت لامپ کم مصرف با لامپ های دیگر در چیست ؟

✅ لامپ های کم مصرف به خاطر مصرف انرژی خیلی کم در بازار بسیار محبوب شدند

آیا می توان لامپ کم مصرف با طول عمر بالا تهیه کرد ؟

✅ بله با مراجعه به سایت حامی نور می تونید با بهترین قیمت بازار ، بهترین کیفیت را تهیه کنید