نمایش یک نتیجه

نمایش 15 30 45

لامپ ادیسونی یکی از انواع لامپ های دکوراتیو است که طرفداران زیادی هم دارد. اگر شما هم دوست دارید با این لامپ، مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم با ما باشید و از نکات استفاده نمایید، مطمئن باشید مفید خواهند بود.

لامپ ادیسونی ، لامپ قدیمی اما پیشرفته

لامپ ادیسونی نوعی لامپ تنگستن است که با نام لامپ فیلامنتی آنتیک هم شناخته می‌شود. این لامپ‌ها در حقیقت مدل پیشرفته لامپ های رشته ای قدیمی هستند. همانند لامپ های قدیمی لامپ ادیسونی هم نور زرد رنگ تولید می کند. اینگونه لامپ ها به عنوان چراغ های زینتی و دکوراتیو شناخته می شوند.  میزان استفاده از این لامپ ها در طول سالیان گذشته افزایش چشمگیری داشته است. دلیل آن هم کاملا مشخص است. این لامپ ها علاوه بر زیبایی مصرف برق بسیار کمی دارند و البته نور باکیفیتی منتشر می کنند. لامپهای ادیسونی معمولاً از رشته هایی با دمای ۲۲۰۰ کلوین ساخته می شوند.

البته مهمترین عیب این لامپ ها طول عمر کمتر آنها نسبت به لامپهای حبابی معمولی می‌باشد. اما لامپ‌های ادیسونی طول عمر بیشتری از لامپهای رشته ای دارند. شاید یکی از مهمترین ویژگی های این لامپ ها طراحی های متنوع آنها باشد. طرح های شمعی، اشکی ، استوانه ای و حبابی نمونه هایی از طراحی های متنوع لامپ ادیسونی هستند.

اگر از لامپ های ۶۰ وات خسته شده اید در نظر داشته باشید که لامپ ادیسونی گزینه مناسبی برای جایگزینی لامپ ۶۰ وات است. البته لامپ ها شما باید دقت زیادی داشته باشید و با کیفیت ترین آنها را بخرید. البته نگران هم نباشید مجموعه ما نمونه های متعددی است لامپهای ادیسونی با کیفیت در اختیار شما قرار می دهد.

مزایای لامپ ادیسونی

  • اولین مزیت مهم این لامپ ها قیمت مناسب تر آنها در مقایسه با بسیاری از لامپهای تولید شده است چرا که هزینه ساخت کمتری دارند.
  • این گونه لامپ ها در مقایسه با نمونه های جدید نور بیشتری تولید می کنند.
  • بعد از زدن کلید برق لامپ های ادیسونی فوراً روشن می‌شوند و شما را معطل نمی کنند.
  • در مقایسه با لامپ های ال ای دی و فلورسنت، گرمی رنگ تابش شده توسط لامپ ادیسونی کمتر است.
  • اگر از این لامپ ها در یک اتاق کوچک استفاده کنید مشاهده خواهید کرد که دمای آن اتاق بین یک تا دو درجه بالا می رود.

معایب لامپ ادیسونی

  • لامپهای ادیسونی متاسفانه عمر کوتاهی دارند. عمر آنها در مجموع شاید حداکثر هزار ساعت باشد. البته همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم این لامپها در مقایسه با لامپ های رشته ای عمر بیشتری دارند.
  • عیب دوم لامپ ادیسونی این است که سریع می شکند و طراحی آن از مقاومت خوبی برخوردار نیست.
  • این لامپ ها به هیچ وجه برای فصل های گرم سال مناسب نیستند چرا که دمای اتاق را بیش از حد بالا می‌برند و باعث گرم شدن آن می‌شوند.
  • متاسفانه لامپهای ادیسونی از نوسانات ولتاژ تاثیر می گیرند و عملکرد آنها مختل می شود.
  • در ابتدای مطلب گفتیم که لامپهای ادیسونی کم مصرف هستند اما باید خدمتتان عرض کنیم که در مقایسه با نمونه های مشابه خودشان اتفاقاً پرمصرف هم می باشند.

در نهایت با تمام نکاتی که خدمت شما بیان کردیم، گفتن این مورد هم ضروری است که لامپ ادیسونی متناسب با محیطی که شما مدنظر دارید می تواند مناسب یا نامناسب باشد. پس حتماً قبل از استفاده این لامپ ها مطمئن شوید آن ها برای محیط پیرامون شما مفید باشند.

خرید لامپ ادیسونی در مدل های مختلف

شما می توانید برای تهیه این نوع لامپ با بهترین قیمت و کیفیت همراه با گارانتی اصالت و بازگشت وجه به فروشگاه لوازم نورپردازی حامی نور مراجعه کنید و همچنین برای مشاوره خرید این محصول می توانید با کارشناس حامی نور تماس بگیرید.