مقالات

بهترین رینگ لایت چه ویژگی دارد؟

ویژگی رینگ لایت خوب

این مقاله به معرفی ویژگی های رینگ لایت خوب اختصاص دارد. رینگ لایت یکی از ملزومات اساسی در بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی می باشد. در عصر حاضر بسیاری از کسب و کارها مایلند تا فروش خود را در فضای مجازی انجام دهند. بسیاری از مغازه داران و غرفه داران نیز علاوه بر حضور فیزیکی در محل کارشان، در فضای مجازی نیز به شدت فعالند.

آنها بخش قابل توجهی از فروششان را به صورت اینترنتی انجام می دهند. فروش در این فضا نیازمند زیرساخت ها و لوازمی جهت معرفی بهتر محصولات می باشد. یکی از این تجهیزات رینگ لایت می باشد.

چرا از رینگ لایت استفاده می کنیم؟

این ابزار به منظور نورپردازی بیشتر و بهتر در محل عکاسی و فیلمبرداری مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیز نام خود را از شکل ظاهریش وام گرفته است. در واقع رینگ لایت حلقه ای است که روی آن تعداد زیادی لامپ نصب شده است. با انتخاب رینگ لایت باکیفیت، نور ایجاد شده تخت و بدون سایه خواهد بود.

هنگام عکاسی از سوژه در فاصله نزدیک به آن، سایه ها باعث کاهش کیفیت عکس می گردند. لذا رینگ لایت به کمک آمده و با حذف سایه های مزاحم، سبب جذابیت بیشتر و کیفیت بهتر عکس می گردد.

استفاده از رینگ لایت

رینگ لایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کسانی که بهترین کیفیت ها را می خواهند، بایستی بهترین ها را نیز انتخاب نمایند. در مورد عکاسی نیز چنین است‌ و از این قاعده مستثنی نیست. عکس های خوب، نور مناسب نیاز دارند و نور مناسب نیز باید با انتخاب رینگ لایت باکیفیت تامین گردد. انتخاب رینگ لایت با کیفیت نیز به عوامل متعددی بستگی دارد.

مشخص نمودن هدف به کارگیری رینگ لایت، سایز مناسب رینگ لایت، منبع نور مناسب رینگ لایت و تجهیزات جانبی رینگ لایت بخشی از این عوامل می باشند.

مشخص کردن هدف از به کارگیری رینگ لایت

با توجه به نوع استفاده از رینگ لایت، ویژگی های رینگ لایت نیز متفاوت می باشد. به عنوان نمونه رینگ لایت مناسب برای عکاسی پرتره، دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به رینگ لایت کلیپ های تبلیغاتی می باشد. این مساله به دلیل کارکرد های متفاوت رینگ لایت در این دو حوزه است.

در عکاسی پرتره از رینگ لایت جهت محو چین و چروک و جوش و لک استفاده می شود. این در حالی است که در کلیپ های تبلیغاتی از آن به منظور حذف سایه های مزاحم کمک می گیریم.

انتخاب سایز مناسب برای رینگ لایت

از ویژگی های رینگ لایت که هنگام خرید بایستی در کانون توجه باشد، سایز رینگ لایت می باشد. رینگ لایت ها در سایزهای مختلف از ۲ اینچ تا ۵۰ اینچ در بازار موجود می باشند. لذا بسته به نوع کارتان بایستی سایز مناسب را انتخاب نمایید.

سایزهای کوچکی مثل ۲ اینچ برای گرفتن سلفی از خود با گوشی مناسب می باشند. برای فعالیت های حرفه ای و حوزه بازاریابی اینترنتی داستان متفاوت می باشد. اگر حوزه تصویربرداری شما از نمای نزدیک است، رینگ لایت ۱۰ اینچی به شما پیشنهاد می گردد. در واقع در نمای نزدیک نوری که کل فضای اتاق را روشن نماید به کار شما نمی آید.

رینگ لایت خوب چه ویژگی هایی دارد

در صورتی که هدف شما پرنور سازی فضایی داخلی نظیر اتاق می باشد، استفاده رینگ لایت های ۱۸ اینچی پیشنهاد می گردد. رینگ لایت های بزرگتر، انعطاف پذیری بیشتری را هنگام استفاده دارند. در واقع می توان نورشان را به حد دلخواه کم و زیاد نمود. با توجه به اندازه بیشتر رینگ لایت، پس زمینه نیز روشن تر خواهد بود. رینگ لایت های ۱۴ اینچ نیز سلفی های حرفه ای و باکیفیتی را به شما تحویل خواهند داد.

منبع نور مناسب

از مهمترین ویژگی های رینگ لایت، نوع منبع نور آن می باشد. این منبع نور به ۴ شیوه مختلف می تواند تامین گردد: نور LED، نور SMD، نور مهتابی و نور معمولی. تامین نور توسط چند ده عدد لامپ LED، یکی از بهترین انتخاب های ممکن می باشد. به این علت که از لحاظ انرژی مصرف پایینی دارد، حمل آن نیز آسان می باشد. بزرگترین مزیت استفاده از لامپ های LED، حرارت پایینی می باشد که تولید می نماید. بنابراین لامپ ها کمتر داغ می شوند.

لامپ های SMD، منبع دیگر تامین نور رینگ لایت می باشد. این لامپ ها دو مزیت مهم دارند: اولین مزیتشان این است که روشن و خاموش کردن روی عمر این لامپ ها اثر منفی ندارد. دومین مزیتشان نیز قابلیت کنترل زاویه تابش نور در آنها می باشد.

جهت مشاهده انواع مدل و خرید رینگ لایت کلیک کنیدخرید رینگ لایت

منبع دیگر تامین نور رینگ لایت استفاده از مهتابی می باشد. مهتابی ها نسبت به لامپ های LED بر اثر ضربه زودتر آسیب می بینند و خراب می شوند. لامپ های معمولی منبع دیگر تامین نور رینگ لایت می باشند. از لامپ های معمولی جهت ساخت رینگ لایت های دست ساز استفاده می گردد. این رینگ لایت ها توسط برش چوب به صورت دایره ای و نصب لامپ های سرپیچ دار روی آن ساخته می شود.

تجهیزات جانبی رینگ لایت

تجهیزات جانبی رینگ لایت شامل مواردی نظیر پایه، گیره اتصال، ریموت کنترل و آینه می شود. شاید این سوال برایتان پیش آید که نقش آینه در استفاده از رینگ لایت چیست؟ بعضی افراد در حین گرفتن تصویر خود در قالب عکس یا فیلم، دوست دارند تصویر خود را ببینند. آنها با کمک گرفتن از آینه، به رفع عیوب احتمالی هنگام تصویر برداری می پردازند.

تجهیزات رینگ لایت

ویژگی های رینگ لایت خوب و مناسب

ویژگی های رینگ لایت خوب که هنگام خرید بایستی مدنظر قرار گیرند عبارتند از: زوایای نوردهی، قابلیت استفاده از پاور بانک و شارژر موبایل، چرخش ۳۶۰ درجه، کنترل شدت نور و مصرف انرژی پایین.
داشتن ریموت کنترل از جمله ویژگی های رینگ لایت خوب است

یکی از ویژگی های رینگ لایت که هنگام استفاده از آن بسیار به کارتان می آید، داشتن ریموت کنترل می باشد. ریموت کنترل در رینگ لایت هایی کاربرد دارد که چند رنگ هستند و دارای چند کانال می باشند. اگر رینگ لایت شما از نوع معمولی می باشد، نیاز به ریموت کنترل ندارید. به این علت که این نوع رینگ لایت ها تنظیمات خاصی ندارند. به عبارتی دکمه روشن و خاموش و تنظیم دمای رنگ، تنها دکمه های آنها است.

زوایای نوردهی مناسب

بازه زاویه نوردهی رینگ لایت های موجود در بازار عمدتا بین دو عدد ۳۰ و ۱۷۰ متغیر می باشد. با این حال پرکاربردترین زاویه مورد استفاده در رینگ لایت ها ۱۲۰ درجه است. زوایای نوردهی بیش از ۱۲۰ درجه برای رینگ لایت در صورتی مفید است که دوربین از لنز اولترا واید استفاده نماید.

در غیر این صورت زاویه نوردهی بیش از این مقدار به کار نخواهد آمد. اگر به نور متمرکز نیازمند هستید، از رینگ لایت با زوایای نوردهی پایین استفاده نمایید. در صورت استفاده از چنین رینگ لایت هایی با دور شدن از مرکز رینگ لایت، از شدت نور روی چهره کاسته می شود.

پیشنهاد مطالعه : تفاوت رینگ لایت و سافت باکس

پایه رینگ لایت

از جمله ویژگی های رینگ لایت خوب، اتصال مناسب بین دوربین و رینگ لایت می باشد. سه پایه برای رینگ لایت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در رینگ لایت های کوچک نیز گیره اتصال جهت متصل نمودن گوشی به رینگ لایت استفاده می شود. پایه های مورد استفاده در رینگ لایت دارای انواع مختلفی می باشد.

برخی از این انواع عبارتند از: پایه رومیزی کوتاه، پایه بلند قابل تنظیم، پایه بلند غیر قابل تنظیم، پایه دارای هولدر موبایل و پایه دارای امکان نصب دوربین. کاربر بایستی بسته به نوع نیازش از میان موارد مذکور انتخاب خود را انجام دهد. با این حال پیشنهاد می گردد پایه ای را انتخاب نمایید که قابلیت تنظیم دارد. همچنین با ابعاد دوربین های مختلف سازگاری خوبی را داشته باشد.

ویژگی های رینگ لایت خوب

قابلیت استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل

استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل یکی از کاربردی ترین ویژگی های رینگ لایت خوب است. در مکان هایی که امکان دسترسی به برق فراهم نیست، پاور بانک به کمک شما خواهد آمد. ضمنا با توجه به دسترسی فراوان به شارژرهای موبایل، رینگ لایت هایی که از این نوع شارژر استفاده می کنند، پیشنهاد می گردد.

چرخش 360 درجه 

ویژگی دیگری که هنگام خرید رینگ لایت بایستی مدنظر قرار گیرد، قابلیت چرخش 360 درجه می باشد. چرخش 360 درجه این امکان را به کاربر می دهد تا با توجه به نیاز عکاسی، زاویه مدنظر خود را تنظیم نماید.
کنترل شدت نور از مهمترین ویژگی های رینگ لایت است.

از مهمترین ویژگی های رینگ لایت خوب، کنترل شدت نور توسط آن می باشد. بسته به موقعیت مکانی محل تصویربرداری شدت نور مورد نیاز، متفاوت می باشد. لذا جهت خرید به سراغ رینگ لایت هایی بروید که شدت نور در آنها قابل تنظیم می باشد. معمولا شدت نور رینگ لایت به صورت درصدی تنظیم می گردد.

پیشنهاد مطالعه : بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا

مصرف برق و توان خروجی

آخرین مورد از ویژگی های رینگ لایت خوب که قرار است بررسی کنیم. به توان خروجی رینگ لایت مربوط می باشد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، نور رینگ لایت از منابع مختلفی تامین می گردد. در صورتی که رینگ لایت از لامپ های کم مصرف استفاده نماید، مصرف برق آن به شدت پایین خواهد بود.

در نقطه مقابل رینگ لایت های دست سازی که از لامپ های رشته ای استفاده می نمایند، مصرف برق بالایی دارند. لذا اصلا مقرون به صرفه نیستند.

2 نظر در “بهترین رینگ لایت چه ویژگی دارد؟

  1. ring light گفت:

    با سلام … من رینگ لایت ویلتروکس را خریدم و از انتخابم خیلی خوشحالم … خیلی با کیفیت و کاربردی است … ممنون از سایت خوب تون

    1. missol گفت:

      ممنون از انتخابتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *