مقالات

بهترین رینگ لایت گوشی

بهترین رینگ لایت گوشی

هر آنچه که باید رینگ لایت گوشی داشته باشد چیست؟؟ بهترین رینگ لایت گوشی باید چه ویژگی داشته باشد؟ بگذارید اول ببینیم که اصلا رینگ لایت چیست؟؟ رینگ لایت ها (Ring Light) ابزارهای نورپردازی هستند که بسیار ساده طراحی شده اند و امروزه محبوبیت زیادی بدست آورده اند. Ring Light از یک حلقه با تعدادی لامپ LED روی آن یا فقط از یک لامپ فلورسنت دایره ای ساخته میشوند.

اسم رینگ لایت از روی شکل آن گرفته شده است و ما در این متن به آن حلقه نوری نیز میگوییم؛ رینگ در انگلیسی یعنی حلقه و لایت هم به معنای نور است. با ما باشید تا در این مطلب ویژگی بهترین رینگ لایت گوشی را برای شما شرح دهیم.

بهترین رینگ لایت برای گوشی

اگر قصد خرید رینگ لایت گوشی را دارید ما در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم و انواع آن را برای شما بررسی میکنیم تا بتوانید با مقایسه تفاوت ها و ویژگی هایشان، بهترین رینگ لایت گوشی را انتخاب نمایید.

Ring Light گوشی ویژگی های خاص خودشان را دارند مثلا پایه ای برای قرار دادن موبایل روی خود دارند، امکان کنترل حلقه را با اپلیکیشن های موبایل به ما میدهند و ابعاد کوچکتری نسبت به رینگ لایت های معمولی دارند.

انواع رینگ لایت های موبایل

Ring Light در مدل های مختلفی در بازار موجود است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سلفی
 • چندکاره
 • بازویی
 • پایه ثابت

هر کدام از این مدل ها با داشتن ویژگی های مختلف کاربرد متفاوتی دارند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

Ring Light سلفی

 • این طرح ما را از دردسرهای برق و جابجایی نجات میدهد زیرا اندازه کوچکی دارد و با اتصال به گوشی یا با استفاده از باتری مجزا روشن میشود.
 • این حلقه نوری برای ضبط ویدیو و گرفتن عکس از نمای نزدیک مناسب است.
 • وقتی فاصله زیادی با گوشی داریم دیگر نور این وسیله برای ما کافی نیست.
 • بیشتر این Ring Light قابلیت تنظیم نور، رنگ نور و دما را دارند.

Ring Light بازویی، منعطف

 • این دسته از رینگ لایت ها دارای بازو یا پایه قابل انعطاف هستند.
 • گاهی این Ring Light دارای چندین بازو برای نگه داشتن میکروفون یا چند گوشی به طور همزمان است و گاهی بیشتر از یک حلقه برای نورپردازی از چند زاویه مختلف دارند.
 • قابلیت تنظیم نور در هر زاویه این مدل بسیار مفید است.
 • بعضی از این حلقه ها باتری قابل شارژ دارند و بعضی با استفاده از کابل یو اس بی و وصل آن به یک منبع برق روشن میشوند.

بهترین رینگ لایت گوشی انواع مدل

Ring Light پایه ثابت گوشی

 • رینگ لایت های پایه ثابت در دو مدل قدی یا پایه بلند و پایه کوتاه رومیزی وجود دارند.
 • پایه طرح قدی آن معمولا از جنس فلز و آلومینیوم است و ابعاد آن بزرگ تر است و با اتصال مستقیم به برق روشن میشود.
 • طرح پایه کوتاه معمولا پلاستیکی است.
 • بیشتر این حلقه ها قابلیت تنظیم پایین و بالا را ندارند و فقط در جهت چپ و راست گردش میکنند.
برای خرید انواع مدل های مختلف رینگ لایت کلیک کنیدخرید رینگ لایت گوشی

کاربرد های بهترین رینگ لایت گوشی

این وسیله در موارد مختلف مانند عکاسی پرتره، سالن های آرایشی، بلاگر ها، عکاسی ماکرو و… کاربرد دارد. در مجموع هرجا بخواهیم از نمای نزدیک عکاسی یا فیلمبرداری کنیم از این ابزار پر کاربرد استفاده میکنیم.

عکاسی پرتره

عکاسان حرفه ای پرتره عاشق حلقه های نوری هستند؛ زیرا این حلقه ها با انتشار نور نرم و یکنواخت باعث حذف سایه ها میشوند و همچنین حلقه نورانی کوچکی را در چشم سوژه پدید می آورند که بسیار عکس پرتره را جذاب میکند.

کاربرد رینگ لایت گوشی

عکاسی ماکرو

برای عکاسی ماکرو سوژه های ما خیلی کوچک هستند و باید نور به اندازه کافی وجود داشته باشد تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم. نور طبیعی برای عکاسی ماکرو کافی نیست و بهترین نتیجه را به ما نمی دهد. بنابراین به کمک Ring Light نور مناسب به سوژه تابیده میشود و سایه ها حذف شده و جزئیات به طور کامل در تصویر نمایان میشوند.

استفاده در سالن های آرایشی

آرایشگرها برای آرایش افراد به نور نیاز دارند تا مشاهده جزئیات کار برایشان آسان باشد، پس نور در سالن های آرایشی از اهمیت زیادی برخوردار است. آرایشگرها از Ring Light استفاده می کنند تا نور مناسب بر چهره فرد مورد نظر بتابد.

بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا ( آرایشگاه )

عکاسی از نمونه کار آرایشگاهی

آرایشگرها پس از اینکه فردی را آرایش می کنند از آن عکس میگیرند تا به عنوان نمونه کار به دیگران نشان دهند. در این گونه عکس ها جزئیات اهمیت زیادی دارد و اگر نور محیط کافی نباشد جزئیات به خوبی دیده نمی شوند. مثلا اگر نور کم باشد و آرایشگر بخواهد از رنگ ابرو عکس بگیرد، نمیتواند رنگ دقیق را به ثبت برساند.

عکاسی از غذا

بسیاری از رستوران ها برای تبلیغات و جذب مشتری از غذاهای خود عکس میگیرند. در عکاسی از غذا نورپردازی خیلی مهم است و به کمک Ring Light میتوان این نورپردازی را انجام داد تا بتوان تصویر با کیفیت غذا را ثبت کرد.

پیشنهاد مطالعه : هر آنچه که درباره رینگ لایت آرایشگاهی بهتر است بدانید

بلاگرها

بلاگر ها روزانه پست و استوری های زیادی از خود به اشتراک میگذارند و برای این که این عکس ها به بهترین نحو ممکن باشند به این وسیله نیاز دارند.

بهترین رینگ لایت گوشی_غذا

روش های استفاده از رینگ لایت گوشی

رینگ لایت ها با وجود شکل دایره ای خود ‌میتوانند به خوبی به جای یک منبع نور معمولی استفاده شوند. اگر شما بیشتر از یک Ring Light دارید میتوانید به کمک آنها مدل های مختلفی از نورپردازی را ایجاد کنید. حلقه هایی که شدت نور قابل تنظیم دارند به شما در گرفتن نتیجه بهتر کمک می کنند.

نحوه در دست داشتن

رینگ لایت های LED معمولا خیلی گرم نمی شوند و شما بدون نگرانی میتوانید آنها را در دست بگیرید و حالت های مختلفی را ایجاد کنید تا نتیجه ای بسیار جالب و خلاقانه به دست آورید. اگر در این حالت حواستان به کابل ها و اتصالات باشد مطمئن باشید که دیگر خطری شما را تهدید نمی کند.

به عنوان نور مکمل

در این حالت شما یک نور استودیویی به عنوان نور ثابت و اصلی دارید و از حلقه نوری به عنوان نور دوم یا کامل کننده استفاده می کنید. البته میتوانید Ring Light را به عنوان نور اصلی برگزیده و فلاش را در جایگاه نور دوم قرار دهید و این هم حالت زیبایی است!اگر قصد مخلوط کردن نور ها را دارید، بهتر است حلقه نوری شما دارای قابلیت تنظیم دمای نور باشد.

به عنوان جزئی از عکس یا ویدیو

میتوانید Ring Light را به عنوان جزئی از عکس در پشت سوژه قرار دهید و این ترکیب واقعا جالب است! البته شما به انتخاب خود میتوانید حلقه نوری را در هر قسمت از تصویر که دوست دارید قرار دهید تا نتیجه مورد نظر شما به دست آید.

بهترین رینگ لایت گوشی و عکاسی

برای تار شدن یا کشیدن سوژه

در استفاده از حلقه نوری به عنوان نور مکمل شما میتوانید با کاهش سرعت شاتر تاری و کشیدن سوژه را تجربه کنید. البته ممکن است نتیجه خوبی به شما ندهد اما در برخی موارد خروجی کار بسیار خلاقانه و دیدنی است.

مواردی که هنگام خرید رینگ لایت گوشی باید به آنها توجه کنید

 • حلقه هایی که ابعاد بزرگتری و شدت نور بیشتری دارند برای فیلمبرداری یا عکاسی از فواصل دور مناسب هستند.
 • حلقه های کوچکتر و با شدت نور کمتر، برای فیلمبرداری یا عکاسی از فواصل نزدیک طراحی شده اند.
 • شدت نور این وسایل بستگی به تعداد لامپ های LED به کار رفته در آنها دارد یعنی هر چه تعداد این لامپ ها بیشتر باشند، نور با کیفیت تر و تخت تری به ما میدهند.
 • دمای رنگ این حلقه ها از ۳۲۰۰ کلوین تا ۵۵۰۰ کلوین متغیر است. طیف رنگی Ring Light بسیار حائز اهمیت است.
 • نحوه قرار گرفتن این حلقه ها روی موبایل خیلی مهم است و بسته به کاربردی که برای ما دارند به صورت مستقیم روی گوشی یا دوربین عکاسی قرار میگیرند.
 • برخی از این حلقه ها با اتصال مستقیم به برق روشن میشوند و برخی دیگر دارای باتری هستند.
 • همراه با بیشتر این حلقه ها، یک ریموت کنترل برای تنظیم شدت نور و موارد دیگر وجود دارد.
پیشنهاد مطالعه : روش های گرفتن عکس حرفه ای با گوشی

مزایا بهترین رینگ لایت گوشی

ثبت تصاویر پرتره زیبا و جذاب :

Ring Light نور را به صورت یکنواخت بر روی چهره سوژه عکس پخش میکنند و همین امر موجب ثبت تصاویری با جلوه های بسیار جذاب و دیدنی میشود.

حذف سایه های شدید:

اغلب در عکاسی به دلیل نورپردازی نادرست سایه های تند و تیزی در قسمت های زیرچانه، بینی و ابروها ایجاد میشوند که از جذابیت تصویر کم میکنند؛ اما حلقه نوری به دلیل توزیع نور به تمام زوایا و ایجاد نور های یکنواخت و پراکنده موجب حذف سایه های مزاحم میشود.

بازتاب دل نشین نور در چشم سوژه عکس:

حلقه نوری هنگام عکاسی نور زیبایی را بر چشم سوژه به وجود می آورد. از آنجایی که این نور دایره ای شکل است و با مردمک چشم هم شکل می باشد، موجب زیبایی چند برابری تصویر میشود.

پخش مناسب نور در عکاسی ماکرو و پرتره:

حلقه نوری به خوبی میتواند نور را به طور یکنواخت در اطراف پراکنده کند و فضای مناسبی برای عکاسی ماکرو و پرتره به وجود آورد.

ایجاد نور تخت و ملایم:

نور های رینگی از همه زوایا به سوژه می تابند، از این رو نور نهایی نرم و ملایم خواهد بود. به علت پخش نور مناسب ، تمام قسمت های چهره دارای نور یکنواختی خواهند بود.

تاکید روی جزئیات:

رینگ لایت باعث میشود که جزئیات عکس ها و فیلم ها بیشتر جلب توجه کنند، به همین دلیل این وسیله در کارهای تبلیغاتی استفاده میشود.

تمایز نسبت به عکس ها یا ویدیو های معمولی:

قطعا عکسی یا ویدیویی که در حضور حلقه نوری گرفته میشود با عکسی که با نور طبیعی یا فلاش دوربین گرفته میشود، متفاوت است و از جنبه های زیادی نسبت به عکس معمولی بهتر است.

مزایا و معایب رینگ لایت گوشی

معایب رینگ لایت گوشی

 • لامپ های فلورسنت پس از استفاده زیاد داغ شده وکارایی اول خود را از دست میدهند
 • ولی لامپ های LED این مشکل را نداشته و طول عمر بیشتری دارند.
 • گاهی چراغ های حلقه بسیار روشن هستند و نور شدیدی دارند که ممکن است خروجی کار را خراب کند.

فروشگاه آنلاین جهت تهیه این محصول

فروشگاه حامی نور یکی از فروشگاه های الکتریکی با تجربه ۲۰ ساله در زمینه فروش انواع محصولات نور و روشنایی، سازنده تابلو برق های کنتور و تابلو برق صنعتی و زیر شاخه های دیگر برق هست که همواره در پی ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود می باشد. این فروشگاه بهترین رینگ لایت گوشی خود را همراه با گارانتی اصالت کالا و بازگشت وجه به مشتریان خود عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.