مقالات

رینگ لایت آرایشگاهی

رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی

بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی چه ویژگی هایی دارد؟ نورپردازی با رینگ لایت به چه صورت است؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. قبل از هر چیز باید بدانیم رینگ لایت چیست؟ رینگ لایت، حلقه ای نورانی است که از چراغ های ال ای دی کوچک پوشیده شده است.

رینگ لایت ها در قطرها و انواع گوناگون تولید شده و برای کاربردهای مختلفی مانند عکاسی پرتره، عکاسی از مدل های آرایشگاهی، عکاسی ماکرو و غیره خریداری می شوند.

امروزه در سالن های حرفه ای آرایشی از رینگ لایت ها برای عکاسی از مدل ها استفاده می شود و این ابزار پرکاربرد نورانی، وسیله ای حیاتی و ضروری است که توسط آرایشگران و گریمورها به کار برده می شود.

آرایشگران و میکاپ آرتیست های حرفه ای، از مدل ها و نمونه کارهای خود فیلم و عکس گرفته و در صفحات مجازی به اشتراک می گذارند که تاثیر شگرفی در موفقیت آرایشگاه داشته و مشتریان بیشتری را جذب سالن می کند.

رینگ لایت آرایشگاهی چه ویژگی باید داشته باشد؟

برای انتخاب بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی باید به نوع انتظار خود از رینگ لایت توجه نماییم. به طور مثال استفاده از رینگ لایت برای میکاپ رنگ مو، کوتاهی مو و غیره، نوع رینگ لایت و ویژگی های مهم رینگ لایت مناسب را برای ما آشکار خواهد کرد.

رینگ لایت آرایشگاه چه ویژگی باید داشته باشد؟

کاربرد رینگ لایت در آرایشگاه

رینگ لایت مناسب برای آرایش به دو صورت در سالن های آرایشی کاربرد دارد یکی فیلمبرداری در حین میکاپ و دیگری گرفتن عکس و فیلم از پایان کار نور رینگ لایت می تواند به راحتی تمامی زوایای صورت را پوشش دهد و نور کافی را در حین میکاپ ایجاد می نماید. رینگ لایت هایی با قطر 14، 16 و 18 اینچ می توانند به عنوان رینگ لایت میکاپ به کار روند.

جهت مشاهده و خرید انواع مدل رینگ لایت کلیک کنیدرینگ لایت

رینگ لایت مناسب برای رنگ مو و کوتاهی مو و مخصوص مژه

استفاده از رینگ لایت مناسب می تواند رنگ مو را براق و شفاف نشان داده و رنگ واقعی مو را در عکس ها و فیلم ها به معرض نمایش بگذارد. رینگ لایت 18 اینچی اگرچه می تواند به عنوان رینگ لایت برای عکاسی از رنگ مو به کار رود ولی استفاده از رینگ لایت بزرگتر مناسب تر است. اگر قد موها بلند باشد امکان پوشش و نوردهی کامل توسط رینگ لایت 18 اینچی وجود نخواهد داشت.

رینگ لایت مناسب برای عکاسی ناخن

امروزه ناخن کارها نیز برای نمایش کار خود از رینگ لایت استفاده می کنند. رینگ لایت مناسب عکاسی از ناخن ها سایز کوچکی در حدود 26 سانتی متر  دارد. این رینگ لایت های کوچک توسط بلاگرها و اینفلوئنسرها نیز برای تولید محتوا به کار می روند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید ریسه نواری

رینگ لایت مناسب برای فیبروز ابرو یا اکستنشن مژه

رینگ لایت های مخصوص ابرو و مژه از کوچکترین رینگ لایت های موجود در بازار می باشند و محدوده کوچک اطراف چشم ها را نورپردازی می کنند. این رینگ لایت ها برای عکاسی از تاتو ابرو و اکستنشن مژه مناسب هستند. استفاده از رینگ لایتی با قطر 15 سانتی متر بدین منظور کفایت می کند.

رینگ لایت مناسب برای رنگ مو

ساختار کلی رینگ لایت آرایشگاهی

بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی از نظر ساختار کلی متشکل از یک حلقه است که تعداد زیادی ال ای دی به صورت DIP یا  SMD در کنار هم بر روی آن چیده شده اند. بر روی این دیودهای نورانی یک دیفیوزر و یک روکش پلاستیکی مات یا براق قرار دارد که نور را به صورت یکنواخت و یکدست در فضا پخش می کند.

نور ال ای دی های رینگ لایت از جلوه و شفافیت خاصی برخوردار است و دچار پرش و سوسو زدن نیست بنابراین عکس و فیلمی که با این رینگ لایت ها گرفته می شود از کیفیت عالی برخوردار می باشند.

معمولا رینگ لایت ها قابلیت اتصال به موبایل را از طریق هلدر دارا می باشند. رینگ لایت های بزرگتر قابل اتصال به دوربین های فیلمبرداری حرفه ای می باشند.

بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی رینگ لایتی است که قابل حمل بوده و دارای باتری لیتیومی باشد. به این صورت می توان در فضای آرایشگاه به مدت طولانی بدون شارژر از آن ها استفاده کرد.

جهت مشاهده و خرید انواع مدل چراغ آویز تزئینی کلیک کنید

نورپردازی مناسب برای رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی

رینگ لایت های آرایشگاهی از نظر دمای نور و رنگ نور قابل تغییر بوده و زاویه نوردهی و شدت نور در آن ها قابل تنظیم باشد.

تنظیم درجه حرارت نور

دمای رنگ نور با واحدی به نام کلوین بیان می گردد. به طور معمول حداقل درجه حرارت نور در رینگ لایت ها 3200 کلوین بوده و حداکثر دمای رنگ تا 8000 کلوین در مدل های پیشرفته متغیر می باشد.

هر چقدر دمای نور پایین تر باشد نور سفیدتر بوده و هر چقدر دما بالاتر باشد نور به رنگ زرد آفتابی نزدیک خواهد شد. انتخاب دمای رنگ بستگی به آرایشگر داشته و برای میکاپ یا رنگ مو درجه حرارت نور متفاوتی مورد نیاز است که تا حدی سلیقه ای است.

تنظیم زاویه نور

تنظیم زاویه نور در رینگ لایت های آرایشگاهی موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. گاهی اوقات آرایشگر می خواهد در حال نشسته و خوابیده از مدل عکس و فیلم بگیرد. رینگ لایت های سالنی باکیفیت قابلیت تنظیم زاویه از 0 تا 180 درجه را دارا می باشند.

نورپردازی رینگ لایت آرایشگاهی

تنظیم شدت نور

شدت نور رینگ لایت های سالنی قابل تغییر است و آرایشگر با توجه به سایر المان های نورانی موجود در فضای سالن و با در نظر گرفتن نور طبیعی آرایشگاه شدت نور را تنظیم می نماید. تمامی آرایشگران ماهر با تنظیم شدت نور آشنایی داشته و بهترین شدت نور را برای عکاسی حرفه ای از مدل خود انتخاب می نمایند.

پیشنهاد مطالعه : تفاوت نورپردازی و روشنایی در چیست؟

نصب بر روی موبایل و آینه آرایشگاه

رینگ لایت های آرایشگاهی دارای هولدر موبایل هستند که وسیله ای برای قرار دادن گوشی تلفن همراه درست در مرکز رینگ لایت است. عرض هولدرهای موبایل قابل تنظیم است بنابراین تمامی گوشی های موبایل می توانند توسط هولدرها در وسط رینگ لایت محکم شوند.

کاربردی ترین و بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی رینگ لایتی است که قابلیت نصب بر روی آینه آرایشگاه را داشته باشد. با نصب رینگ لایت بر روی آینه میکاپ آرتیست ها و آرایشگران می توانند نور کافی را بر روی جزییات صورت مدل ایجاد نموده و کار خود را با تمام ریزه کاری ها به نمایش بگذارند.

نصب بر روی موبایل و آینه آرایشگاه

داشتن پایه

برای ثابت نگه داشتن رینگ لایت سه پایه ای به همراه رینگ لایت ها به فروش می رسد که از مقاومت کافی برخوردار بوده و از جنس آهنی و آلومینیومی ساخته شده است. ارتفاع این سه پایه ها قابل تنظیم بوده و تا ارتفاع 2 تا 2.4 متری قابل تنظیم می باشند، بنابراین برای تمامی مدل ها با قدهای مختلف تنظیم شده و درست در روبروی چهره آن ها قرار می گیرند.

کنترل از راه دور

بسیاری از رینگ لایت ها مانند رینگ لایت های ناخن کاران دارای ریموت کنترل نیستند و برای تنظیم مشخصات باید از کلیدهای تعبیه شده بر روی رینگ لایت تنظیمات نور را انجام داد.

اما بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی رینگ لایتی است که قابلیت کنترل از راه دور را داشته باشد. این قابلیت به طور ویژه خود را در هنگام فیلمبرداری نشان می دهد. به کمک ریموت کنترل به راحتی می توان از فواصل دورتر مواردی مانند دما، شدت نور و حالت های مختلف نور را تنظیم نمود. ریموت ها به طور معمول در فضاهای بسته حدود 15 متر و در فضاهای باز حدود 25 متر برد دارند.

نحوه استفاده آن در آرایشگاه و سالن ها

برای استفاده از بهترین رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی در درجه اول باید محل فیلمبرداری یا عکس برداری از مدل انتخاب گردد. سپس ارتفاع سه پایه و زاویه رینگ لایت را به گونه ای تنظیم کنید که نور دقیقا در صورت مدل قرار بگیرد.

نور رینگ لایت باید به گونه ای تنظیم شود که کوچکترین سایه و زاویه ای در صورت مدل ظاهر نشود. در این مرحله با در نظر گرفتن نور طبیعی و روشنایی موجود در فضای سالن اقدام به تنظیم شدت نور و همچنین دمای نور نمایید.

بهترین دمای نور برای کارهای آرایشگاهی و سالنی نوری نزدیک به سفید یا نور مهتابی است که دمایی بین 3500 تا 4000 کلوین دارد. این دما می تواند رنگ ها و آرایش موجود در صورت مدل را به رنگ واقعی تری نشان دهد.

نحوه استفاده رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی

بسته به این که از چه نوع رینگ لایتی استفاده می کنید گوشی موبایل یا دوربین را در مرکز رینگ لایت قرار داده و شروع به گرفتن عکس و فیلمبرداری از مدل کنید. شما می توانید گوشی تلفن همراه را بر روی هولدر نصب نمایید تا دغدغه لرزش دست را در هنگام فیلمبرداری نداشته باشید.

به کمک ریموت کنترل می توانید حالت های مختلف نور را تغییر دهید و نوری که صورت مدل را شفاف تر و بهتر نشان می دهد را انتخاب کنید. سپس به آسانی از مدل های میکاپ یا مدل های آرایشی خود عکس و فیلم باکیفیت بگیرید. بسیاری از مدل های رینگ لایت آرایشگاهی دارای صفحه نمایشی بر روی رینگ لایت هستند که دما و شدت نور بر روی آن ها قابل مشاهده توسط کاربر می باشد.

لوازم جانبی رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی

کیف مخصوص حمل رینگ لایتسه پایه رینگ لایتریموت کنترل
کابل و آداپتور برقهولدر موبایلآینه رینگ لایت

 

فروشگاه آنلاین جهت تهیه رینگ لایت آرایشگاهی و سالنی با بهترین قیمت بازار

فروشگاه حامی نور یکی از فروشگاه های الکتریکی با تجربه ۲۰ساله در زمینه فروش انواع محصولات نور و روشنایی، تجهیزات برق، سیم و کابل، لامپ کم مصرف، هالوژن، پروژکتور SMD و COB، رینگ لایت، ریسه شلنگی، آیفون تصویری و سازنده تابلو برق های کنتور و تابلو برق صنعتی و زیر شاخه های دیگر برق هست که همواره در پی ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.