مقالات

نورپردازی اتاق گیمینگ

نورپردازی اتاق گیمینگ

اگر اهل بازی های رایانه ای باشید، حتما می دانید که نورپردازی اتاق گیمینگ، چه تاثیر شگفت انگیزی در هیجان بازی دارد. نورپردازی های جذاب برای چراغ اتاق گیمینگ باعث سپری کردن لحظات خوش و پر از شور و هیجان می گردد.

تجهیزات پیشرفته برای چراغ اتاق گیمینگ، بدون نورپردازی، ناقص به نظر می رسند و نورپردازی اصولی، تکمیل کننده یک اتاق گیمینگ می باشد.

طراحی اتاق گیمینگ، نباید مانند یک اتاق ساده باشد، بلکه نیازمند تجهیزات نورپردازی و روشنایی های جذاب و گیرا است. نورپردازی ها، می توانند از انواع مدل های ساده و کم هزینه تا انواع پردازش نور حرفه ای، تنوع داشته باشند.

حتما لازم نیست برای نورپردازی اتاق گیمینگ در منزل خود، هزینه زیادی انجام دهید، کافی است با چند ریسه شلنگی و یا چراغ های LED و یا لامپ کم مصرف جدید اتاق خود را دیزاین کرده و نورپردازی اتاق گیمینگ حرفه ای داشته باشید.

نورپردازی های حرفه ای نیز برای فضاهای گیمینگ در مراکز بازی های کامپیوتری، پیشنهاد می گردد. اگر شما قصد خرید وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ را دارید، با ما همراه باشید تا صفر تا صد این نوع نورپردازی را مرور کنیم.

نور نورپردازی اتاق گیمینگ

طیفی های رنگی و نورهای مورد استفاده در اتاق های گیمینگ، تاثیر شگرفی در تولید هیجان در بازی داشته و هر طیف رنگی می تواند، از نظر روانشناسی، احساس متفاوتی را در افراد به وجود آورد.

نورهای رنگی نئونی بهترین گزینه برای نورپردازی اتاق گیمینگ هستند و شور و هیجان بازی را صد چندان خواهند کرد. نورهای آبی رنگ از جمله طیف های رنگی هستند که مختص اتاق های گیمینگ بوده و به صورت گسترده ای برای نورپردازی این فضاها استفاده می گردند. استفاده از رنگ های پر هیجان مانند قرمز، نارنجی و بنفش، آدرنالین خون را بالا برده و جذابیت خاصی در نورپردازی اتاق گیمینگ ایجاد می کنند.

همان طور که می دانیم، رنگ سبز همواره نماد آرامش است، استفاده از این طیف رنگی در کنار رنگ های دیگر، فضای نورپردازی اتاق گیمینگ را منحصر به فرد خواهد کرد.

رنگ نورپردازی اتاق گیمینگ

بهتر است، تنالیته سبزی که استفاده می کنید، خیلی روشن نباشد، زیرا باعث بازتاب بیش از حد نور در اتاق گیمینگ خواهد شد. نورپردازی اتاق گیمینگ با نور سفید، اگرچه در نگاه اول، جذاب به نظر می رسد، اما به مرور زمان باعث ایجاد خستگی چشم خواهد شد. بنابراین حدالامکان از نور سفید در دیزاین و نورپردازی اتاق گیمینگ استفاده نکنید و یا این که رنگ سفید را در کنار رنگ های دیگر به کار ببرید.

نور مخفی گیمینگ و ریسه شلنگی برای نورپردازی اتاق گیمینگ

مهم ترین تجهیزات چراغ اتاق گیمینگ، نور مخفی و ریسه گیمینگ هستند، زیرا ریسه های شلنگی دارای طیف گسترده و متنوعی از انواع رنگ ها می باشند. تقریبا هر رنگی که بخواهید، در طیف رنگی ریسه های شلنگی موجود می باشد، بنابراین به عنوان برترین گزینه در نورپردازی و طراحی اتاق های گیمینگ، انتخاب می شوند.

مزیت مهم ریسه گیمینگ، انعطاف پذیری بالای این چراغ ها است که به راحتی، هر شکلی می توانید، به آن ها بدهید. بنابراین برای ایجاد کادر در اطراف تجهیزات گیمینگ و یا در حاشیه میزها و وسایل، به راحتی استفاده می گردند. افزون بر آن، چسب دو طرفه ای که در این ریسه ها وجود دارد، قابلیت اتصال و نصب آسان ریسه های شلنگی را در سطوح مختلف فراهم کرده است.

ریسه های شلنگی  معمولا قابلیت تغییر رنگ را دارا می باشند و توسط ریموت کنترل می توان، رنگ ها را تغییر داد. این موضوع، بسیار مهیج است، زیرا با توجه به تم بازی مورد نظر، می توانید، نور مناسب را در اتاق گیمینگ ایجاد کرده و لذت ببرید.

نور مخفی و ریسه شلنگی برای نورپردازی اتاق گیمینگ

گزینه جذاب دیگری که در ریسه های شلنگی وجود دارد، تنظیم شدت نور است که دست کاربر را برای ایجاد تغییرات میزان روشنایی و شدت نور، باز گذاشته است. شما می توانید به راحتی با ریموت کنترل، شدت نور ریسه را کنترل کنید.

قابلیت فوق العاده دیگر ریسه های شلنگی، امکان برش دادن آن ها است. شما می توانید، به میزان دلخواه از محل های مشخص شده ، ریسه را کات کرده و در محل مورد نظر اتصال دهید.

برای خرید انواع مدل و رنگ ریسه شلنگی کلیک کنیدعلت سوختن ریسه شلنگی

استفاده از چراغ ال ای دی گیمینگ

چراغ های LED نیز گزینه های بسیار مناسب برای نورپردازی اتاق گیمینگ هستند. این چراغ ها در رنگ ها و مدل های مختلف دیواری و سقفی موجود هستند و دارای طیف رنگی متنوع بوده و شدت نور آن ها، قابل تنظیم است. چراغ های LED،مانند لامپ های کم مصرف انرژی بسیار پایینی داشته و راندمان بالایی دارند.

همان طور که می دانید بازی های رایانه ای، سبب ضعیف شدن و خشکی چشم می شود. تنظیم شدت نور در این چراغ ها باعث می شود که آسیب کمتری به چشم در حین بازی برسد.

استفاده از چراغ های LED

چراغ های LED با ولتاژ تغذیه بسیار پایین کار می کنند، بنابراین ایمن بوده و کم خطر تر از چراغ های دیگر می باشند و همچنین نصب آن ها آسان و بدون خطر برق گرفتگی است.

نکات مهم در هنگام نصب چراغ های گیمینگ

اتاق گیمینگ بر خلاف سایر اتاق ها، باید تاریک باشد، تا تمرکز افراد روی مانیتور بازی، افزایش پیدا کرده و هیجان گیم، بالا برود. حال و هوای تاریکی که در اتاق گیمینگ است، باعث بیشتر جلوه دادن نورپردازی ها در اتاق شده و طیف های رنگی مختلف به کمک ریسه های شلنگی و چراغ های LED ، بیشتر به چشم خواهند آمد. همچنین لازم است، از پرده ها و مبلمان تیره رنگ در اتاق گیمینگ استفاده کنید، تا انعکاس نور، به حداقل رسیده و بازی با شور و هیجان بالا دنبال شود.

نصب نکردن چراغ پشت مانیتور

یکی از اصولی که در اکثر موارد در نورپردازی اتاق گیمینگ، نادیده گرفته می شود، عدم نصب چراغ در پشت مانیتور است. بسیاری از افراد برای نورپردازی اتاق در قسمت پشت مانیتور نیز، چراغ قرار می دهند که این کار، اشتباه است، زیرا نور به صورت مستقیم در چشم گیمرها افتاده و تمرکز روی مانیتور بازی از بین خواهد رفت.

نصب درست نورپردازی گیمینگ

دیده نشدن منبع نور

دیده نشدن منبع نور نیز از دیگر اصول نصب چراغ های گیمینگ است. هنگامی که منبع نور، نمایان باشد، باعث ایجاد آشفتگی در فضا شده و از نظر بصری نیز، زیبا نیست. خوشبختانه ریسه های شلنگی، منابع نورانی هستند که به دلیل باریک بودن و انعطاف پذیر بودن، به راحتی مخفی شده و فقط نور آن ها مشخص است.

نورپردازی اتاق گیم با نورهای تاکیدی

استفاده از نورهای تاکیدی بخصوص در اتاق های گیمینگ که دارای فضای کوچکی می باشند، ضروری به نظر میرسد، زیرا نورهای موجود در سقف و دور تا دور گوشه های اتاق، با وجود این که باعث روشنایی اتاق می شوند، اما توجه گیمر را از صفحه نمایش بازی، پرت می کنند. بنابراین به کار گیری نورپردازی تاکیدی به جای نورپردازی عمومی اتاق از نکات مهمی است که باید حتما رعایت گردد.

نورپردازی تاکیدی

پیشنهاد مطالعه : 5 راهکار زیباسازی منزل

نورپردازی تجهیزات بازی

کیس یکی از تجهیزات گیمینگ است که با نورپردازی، بسیار جذاب و زیبا خواهد شد. نورپردازی کیبوردها و کنسول های بازی نیز فضای جذاب و شیکی را در اتاق گیمینگ ایجاد می کنند.

بهتر است بدانید که در بسیاری از تجهیزات گیمینگ، فیشی وجود دارد که می توان به صورت مستقیم، به ریسه های نواری متصل کرد. ریسه ها در اطراف و داخل کیس قرار گرفته و در هنگام گیم با تغییر رنگ و شدت نور، افکت جالبی به فضای اتاق می دهند.

نورپردازی میز کامپیوتر یا میز گیم

نورپردازی میز کامپیوتر، معمولا به کمک ریسه های نورانی انجام می گردد، به این صورت که ریسه نواری از طریق چسب دو طرفه ای که در خود ریسه، تعبیه شده است، به کادر دور میز، متصل می گردد.

نورپردازی های حرفه ای میز کامپیوتر به همراه ریسه های آدرس پذیر انجام می شود. این ریسه ها، قابلیت کنترل رنگ را داشته و دارای سنسور حساس به صدا می باشند. به طوری که با صداها و موسیقی بازی و یا حتی فریادهای هیجان انگیز شما، عکس العمل نشان داده و نورها و افکت های جالبی را از خود بروز می دهند.

نورپردازی میز کامپیوتر

نورپردازی اتاق گیمینگ در شرایط و فضاهای گوناگون

مسئله مهمی که باید حتما مدنظر قرار گیرد، نورپردازی اتاق گیمینگ با توجه به شرایط است. زیرا شرایط و فضاهای گوناگون، نورپردازی های مختلفی را می طلبند. به طور مثال در نورپردازی اتاق، باید جنسیت و سن گیمر مدنظر قرار گرفته و با توجه به آن، نورپردازی مناسب انجام شود.

خرید وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ

برای مثال اگر فرد از لب تاپ برای اتاق گیمینگ استفاده می کند، نورپردازی متفاوتی لازم دارد و معمولا نورپردازی ساده تر برای این اتاق گیم، توصیه می شود. اما اگر فرد از PS4 در اتاق گیم بهره می برد، نورپردازی های پیشرفته تر همراه با نورپردازی کنسول و تجهیزات دیگر گیم، پیشنهاد می گردد.

فضای نورپردازی اتاق گیمینگ

نورپردازی اتاق های کوچک گیم، قطعا با اتاق ها و فضاهای بزرگ، متفاوت بوده و تعداد چراغ ها و لوازم روشنایی، باید محدودتر باشد. افزون بر آن، روش های پیاده سازی نورپردازی در فضاهای کوچک نیز با اتاق های بزرگ متفاوت می باشد.

فضای نورپردازی اتاق گیمینگ

سلیقه شخصی گیمر

نورپردازی اتاق های گیمینگ، بستگی به سلیقه گیمر داشته و کاربران می توانند، انواع طرح ها و مدل های نورپردازی را برای اتاق گیم انتخاب کنند. نصب تجهیزات روشنایی گیمینگ، بسیار آسان است، از این رو، افراد به راحتی می توانند، این تجهیزات را خریداری کرده و با کمی چاشنی خلاقیت و نوآوری، بهترین طراحی ها و نورپردازی ها را در اتاق گیمینگ خود داشته باشند.

بهترین فروشگاه آنلاین فروش لوازم نورپردازی اتاق گیمینگ

فروشگاه حامی نور یکی از فروشگاه های الکتریکی با تجربه ۲۰ساله در زمینه فروش انواع محصولات نورپردازی و روشنایی، رینگ لایت، ریسه شلنگی، چراغ های LED و سایر لوازم نورپردازی که همواره در پی ارائه بهترین خدمات با بهترین کیفیت به مشتریان خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *