مقالات

اصول نورپردازی سقف آشپزخانه و پذیرایی به سبک مدرن

اصول نورپردازی سقف خانگی و اداری

نورپردازی سقف امروزه یکی از روش های بسیار جدید و کاربردی برای زیباسازی محیط به حساب می آید. همانطور که می دانید نورپردازی تزیینی برای سقف یکی از روش های پرکاربرد در دیزاین و دکوراسیون فضای داخلی است. بنابراین می توان گفت نور پردازی سقف پذیرایی و همچنین به کارگیری قدرت لامپ رنگی در فضا می تواند تاثیر زیادی در جلب توجه، آرامش و روحیه انسان داشته باشد.

نورپردازی پذیرایی مدرن و شیک

آشنایی با منابع نوری مناسب و همچنین انتخاب درست شیوه ، جلوه خاص و زیبایی را به فضاهای داخلی می دهد. از این رو می خواهیم شما را با انواع روش های نورپردازی برای سقف و همچنین سایر جزئیات مهم در این زمینه آشنا کنیم. بنابراین تا پایان این بخش ما را همراهی کنید.

نورپردازی سقف جدید

نور پردازی سقف خانه

نورپردازی سقف خانه یکی از جذاب ترین بخش های کار به حساب می آید. آیا می دانید چرا؟ به این علت که اجرای طرح های مختلف که باعث تضاد نور و روشنایی در منزل می شوند، جذابیت دکوراسیون داخلی را دو چندان می کند. در ادامه شما را با انواع نورپردازی های سقف که در منزل می توان اجرا کرد آشنا می کنیم.

نورپردازی خانه مدرن و نقلی

نورپردازی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا آشپزخانه باید محیطی پرنور و روشن باشد. شما می توانید با توجه به طراحی سقف آشپزخانه، یک منبع نور اصلی و سپس نورپردازی های تزیینی را برای آن در نظر بگیرید. همچنین می توانید قسمت زیری کابینت های بالایی را با لامپ های رنگی ال ای دی دیزاین کنید.

نورپردازی سقف آشپزخانه

 

با انجام این کار فضای آشپزخانه را چند برابر می کنید. اگر سقف آشپزخانه و سقف پذیرایی مشترک است، می بایست به گونه ای نورپردازی را اجرا کنید که سقف این دو مکان مختلف از یکدیگر تفکیک شوند. قطعا این گونه زیبایی فضا بیشتر خواهد شد.

نورپردازی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه مدرن

نورپردازی سقف اتاق

برای نورپردازی سقف اتاق خواب باید به نور طبیعی اتاق توجه داشته باشید. معمولا برای نورپردازی در اتاق خواب از لوسترهای مناسب با فضا استفاده می شود. اما شما می توانید بسته به فضایی که در اختیار دارید، از لامپ های رنگی ال ای دی نیز برای دیزاین سقف استفاده کنید.

نور پردازی سقف پذیرایی مدرن2022

نورپردازی سقف اتاق خواب

به یاد داشته باشید، سقف اتاق خواب به گونه ای باید نورپردازی شود که تنها هاله ای ملایم از نور در آن پیدا باشد. معمولا اتاق خواب محل استراحت است. پس نورهایی که برای این فضا در نظر می گیرید، ضمن برخورداری از رنگ مناسب، باید ملایم و غیر مستقیم باشند.

پیشنهاد مطالعه : نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی سقف پذیرایی

جذاب ترین بخش نورپردازی به سقف پذیرایی اختصاص دارد. شما می توانید تضاد مناسبی بین نور سقف آشپزخانه و پذیرایی به وجود بیاورید. معمولا در نورپردازی برای سقف پذیرایی، گوشه های سقف بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. زیرا در مرکز سقف، باید یک منبع نوری اصلی قرار بگیرد.

نورپردازی سقف پذیرایی

از این رو می توانید بسته به سلیقه و سبک طراحی داخلی از انواع روش های نورپردازی سقف برای زیباتر شدن محیط استفاده کنید. یکی از رایج ترین روش ها، استفاده از لوستر است. اما اگر کمی هوشمندانه عمل کنید، می توانید در اطراف و گوشه های سقف نیز از سایر روش های نورپردازی که به صورت غیر مستقیم هستند، استفاده کنید.

نورپردازی سقف خانه مدرن

مدل نورپردازی سقف پذیرایی

نور پردازی سقف به روش نور مخفی

مدل نورپردازی سقف بسیار مهم است. مدل نور مخفی یکی از جدیدترین و در عین حال جذاب ترین مدل نورپردازی به حساب می آید. از آنجایی که نورپردازی یکی از المان های مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی به شمار می رود، شما می توانید با استفاده از اصول صحیح و اجرای آن محیطی جذاب و زیبا را به وجود بیاورید.

نورپردازی سقف منزل

استفاده از نورهای رنگی آن هم به طور مخفی یکی از جدیدترین شیوه های نورپردازی برای سقف به حساب می آید. آیا می دانید منظور از نور مخفی چیست؟ در حقیقت اجرای نور مخفی به گونه ای است که لامپ و یا منبع نور دیده نمی شود و فقط نور ساطع شده از آن به محیط زیبایی و جلوه می دهد.

پیشنهاد مطالعه: نور مخفی سقف کاذب با هالوژن و ریسه شلنگی

نورپردازی سقف مدرن 2022

نورپردازی سقف به روش نور مخفی جزو یکی از روش های مدرن نورپردازی به حساب می آید. در کشور ما طی چند سال اخیر، این روش به شدت مورد توجه قرار گرفته است. از نورپردازی به روش نور مخفی می توان در هر محیطی استفاده کرد. بنابراین اگر سلیقه شما به سمت سبک مدرن است، می توانید این سبک را در محیط منزل یا کارتان پیاده سازی کنید.

پیشنهاد مطالعه : نورپردازی آپارتمان مسکونی

جدیدترین نورپردازی سقف

آیا می دانید زیبایی نورپردازی سقف به روش نور مخفی در چیست؟

در واقع نوری که به این روش در محیط پخش می شود به صورت غیر مستقیم است. پس می توان گفت انعکاس هاله ای از این نور می تواند جذابیت محیط را بیشتر کند. یکی از مهمترین مزایای نورپردازی با نور مخفی برای سقف این است که به هیچ عنوان گرما و حرارت به وجود نمی آورد. این ویژگی باعث بالا رفتن امنیت ساختمان می شود. زیرا احتمال تولید گرمای بیش از حد و اتصالی برق یا آتش سوزی از بین خواهد رفت.

نورپردازی سقف دسشویی

پیشنهاد مطالعه: 5 مورد از جدید ترین لامپ هالوژن سقفی تو کار

انواع نورپردازی سقف

نورپردازی سقف انواع مختلفی دارد. شما می توانید بسته به فضایی که دارید و همچنین سبک دکوراسیون طراحی شده، یکی از انواع این روش ها را انتخاب و اجرا کنید. بهتر است تا با ویژگی های هر یک از این نورپردازی های سقف آشنا شویم.

 

مدل نورپردازی سقف خانه

نورپردازی سقف با گچ بری

برای نورپردازی سقف با گچبری، استفاده از نور مخفی گزینه بسیار مناسبی است. زیرا نور مخفی می تواند زیبایی گچبری های سقف را چند برابر کند و از طرفی به راحتی قابل اجرا می باشد. این سبک نورپردازی برای تمام سقف ها قابل اجرا است و هیچ محدودیتی برای پیاده سازی آن وجود ندارد.

نورپردازی سقف با کناف

یکی از شیوه های جدید و به روز نورپردازی سقف، استفاده از کناف است. تلفیق نورپردازی با کناف، دکوراسیون بسیار شیک و مدرنی را در فضا به وجود می آورد. تقریبا می توان گفت امروزه در هر خانه با دکوراسیون لوکس، سقف کناف با نورپردازی دیده می شود. زیرا جلوه بسیار زیبا و جذابی به محیط می دهد.

نورپردازی سقف کشسان

یکی از بارزترین ویژگی های سقف کشسان این است که حتی بدون نورپردازی هم می توان آن را اجرا کرد. ضمن اینکه زیبایی منحصر به فردی را نیز به محیط می بخشد. اما خوب است تا بدانید نورپردازی سقف کشسان می تواند به مراتب زیبایی سقف و محیط را بیشتر کند. شما می توانید برای این نوع سقف از انواع چراغ های مناسب نورپردازی استفاده کنید.

سقف کشسان نوعی سقف کاذب است که نورپردازی باید به صورت یکپارچه در آن صورت بگیرد. بنابراین باید بگوییم اگر طراحی و تخصص کافی در این نوع سقف ها به کار گرفته شود، بی شک یکی از زیباترین و شیک ترین فضاها را به وجود می آورد.

نقش لامپ هالوژن در نورپردازی سقف

انواع چراغ های نورپردازی سقف

برای اینکه بتوانید انواع نورپردازی سقف را در محیط های مختلف پیاده سازی کنید، می توانید از انواع چراغ های مناسب برای این کار استفاده کنید. در ادامه انواع چراغ های مناسب نورپردازی را به شما معرفی می کنیم.

چراغ و لامپ هالوژن

استفاده از چراغ و لامپ هالوژن برای نورپردازی سقف یکی از هنری ترین و البته متداول ترین روش های نورپردازی به حساب می آید. چراغ های هالوژن سقفی با تنوع رنگی بالا می توانند سبکی زیبا و شیک را در محیط های داخلی به وجود بیاورند.

خوب است تا بدانید این چراغ ها قابلیت نصب بر روی کناف و سقف های کاذب را نیز دارند و بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. از چراغ ها و لامپ های هالوژن برای سقف آشپزخانه و پذیرایی استفاده می شود.

جهت مشاهده و خرید لامپ هالوژن کلیک کنیدخرید چراغ هالوژن

لامپ تزئینی

لامپ های تزئینی همانطور که از نامشان پیداست برای تزئین به کار می روند. این لامپ ها به هیچ عنوان منبع نور اصلی به حساب نمی آیند و معمولا در حاشیه سقف به کار می روند. لامپ های تزئینی را می توانید در رنگ های مختلف تهیه کنید. خوب است تا بدانید این لامپ ها نیز بر روی انواع سقف های کاذب قابل اجرا هستند.

مدل نور پردازی سقف پذیرایی با چراغ تزئینی

لوستر

یکی از پرطرفدارترین چراغ های نورپردازی سقف، لوسترها هستند. از گذشته تا به امروز لوسترها شکل و ظاهر متفاوتی به خود گرفته اند. شما می توانید این المان های تزئینی و زیبا را در سبک های مختلفی تهیه کنید. معمولا چراغ ها و لامپ هایی که بر روی لوسترها قرار می گیرند، به عنوان منبع اصلی نور مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین باید بگوییم شما باید از لامپ هایی با رنگ های آفتابی یا مهتابی استفاده کنید. سبک و طرح لوستر باید با توجه به طرح سقف انتخاب شود. همچنین استفاده از سایر لامپ های تزئینی در حاشیه سقف، می تواند زیبایی نورپردازی سقف را چند برابر کند.

پیشنهاد مطالعه : با نورپردازی مدرن بیشتر آشنا شوید!

نورپردازی سقف آشپزخانه مدرن

لامپ پنلی و سقفی

لامپ های سقفی نیز نوع دیگری از انواع چراغ های مناسب برای نورپردازی سقف به حساب می آیند. این لامپ ها فقط قابلیت نصب روکار یا توکار بر روی سقف را دارند. همچنین لامپ پنلی به صورت یکنواخت و خطی نور را در فضا پخش می کند. معمولا از لامپ های پنلی و سقفی به عنوان نور مکمل استفاده می کنند.

استفاده از این لامپ ها بیشتر برای سقف هایی که سبک مدرن را دارند، توصیه می شوند. این لامپ ها طول عمر بالایی دارند. بنابراین صرف هزینه برای خرید آنها کاملا مقرون به صرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *